Strona www dla profesjonalisty - EMM8

Strona www dla profesjonalisty

Click to rate this post!


Strona internetowa dla firmy zajmującej się sprzedażą i naprawą aparatów USG. Oryginalny projekt oparty o CMS WordPress. Strona umożliwia samodzielne dodawanie produktów, edycję poszczególnych stron.

Efekt końcowy:
Serwis USG

Obowiązkiem każdego web designera jest znajomość najnowszych trendów w zakresie rozwiązań stosowanych podczas tworzenia stron internetowych. Web Design, czyli projektowanie stron internetowych odnosi się zarówno do samego wyglądy witryn, jak i ich funkcjonalności, wykorzystywanych technologii oraz szeroko pojętego User Experience. Jakie tendencje dominować będą w 2020 roku?

Single Page Application — mianem tym określa się technologię mającą na celu przyspieszenie działania stron internetowych przy pomocy płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi podstronami. Strony internetowe nie są one ładowane do przeglądarki od nowa, a zamiast tego zastępują aktualną treść. Zalet tego typu witryn jest całe mnóstwo — skutecznie oszczędzają one transfer i są przyjemne dla urządzeń mobilnych, a co za tym idzie są responsywne i bardzo dobrze się prezentują. Wbrew pozorom skuteczne pozycjonowanie stron tego typu chociaż trudniejsze jest również możliwe.

Efekt marquee — jest to nic innego, jak automatycznie przewijany w osi poziomej tekst. Strony internetowe, na których zostało zastosowane to rozwiązanie „płynnego” jakby tekstu, prezentują się niezwykle oryginalnie i skutecznie przyciągają wzrok.

Nietypowy kursor — jego przemyślane zastosowanie to gwarancja zarówno unikalnego wyglądu witryny, jak i wygody jej użytkowania. Taki kursor świetnie prezentować będzie się na przykład na stronach kreatywnych, gdzie w tle odtwarzane jest wideo lub tło utrzymane jest w ciemnej tonacji.

Minimalizm — określenie to odnosi się do nurtu w sztuce rozwijającego się w latach 60. XX wieku. Strony internetowe wykonane w tym nurcie charakteryzują się możliwie jak najprostszym interfejsem. Ich cechami charakterystycznymi są między innymi minimalistyczna, kontrastowa kolorystyka głównie z odcieniami bieli w roli głównej oraz dużymi, wolnymi przestrzeniami.

App — like experience — w zagadnieniu tym chodzi o to, aby korzystanie ze strony do złudzenia przypominało użytkowanie natywnej aplikacji — czy to desktopowej, czy mobilnej. Motywy oraz szablony zastępowane są tutaj systemami projektowymi, co ma na celu ujednolicenie zastosowanego interfejsu.

Click to rate this post!