Tworzenie mobilnych stron www, sklepów internetowych | Warszawa |
mobilne i responsywne strony www
Mobilne strony www

Strony mobilne i responsywne

Projektujemy i tworzymy eleganckie strony internetowe na urządzenia mobilne jak telefony czy tablety

W ostatnich latach wyraźnie da się zaobserwować wzrost użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych. Treści, które dotychczas wyświetlane były na komputerach stacjonarnych, coraz częściej przeglądane są na smartfonach oraz tabletach. Co za tym idzie - każdy posiadacz strony internetowej zadbać powinien o dopasowanie jej do urządzeń mobilnych. Takie działanie wpływa pozytywnie zarówno na wizerunek firmy, jak i jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

W znaczącej części przypadków, strona mobilna posiada nieco inny sposób nawigowania, grafikę oraz treści. Adres takiej domeny kiedyś poprzedzony był literą „m.” Obecnie strona mobilna to inaczej strona responsywna czyli dostosowująca się do ekranu urządzenia. Charakterystyczne dla takiej witryny jest to, iż ładuje się ona automatyczne po rozpoznaniu urządzenia, którym posługuje się użytkownik. Zawierać powinna ona także link do strony stacjonarnej tak, aby w dowolnej chwili możliwe było skorzystanie z tej właśnie wersji.

Idealna strona internetowa mobilna to taka, której styl jest możliwie jak najbardziej uproszczony. Brak tutaj zbędnych grafik, bezszeryfowych czcionek oraz kursywy. Wszystko to sprawia, że jest ona bardzo czytelna i przejrzysta. Na takiej witrynie linki są przeważnie rozmieszczone pionowo w kilku rzędach. Najważniejsze informacje znajdują się natomiast u góry tak, aby użytkownicy nie musieli przewijać ekranu.

Główną zaletą strony mobilnej jest fakt, iż ładuje się ona na urządzeniach mobilnych o wiele szybciej niż pozostałe serwisy. Związane jest to z wspomnianym powyżej brakiem zbędnych elementów. Tego typu witryna jest również bardziej przejrzysta i zawiera wyłącznie niezbędne treści. Strona mobilna skonstruowana jest w sposób pozwalający na wygodną nawigację i zawiera ona treści dostosowane do tego typu witryny.

Jak pokazują badania, osoby wchodzące na strony mobilne szukają innych treści niż te, które przeglądają ich tradycyjną wersję. Średni czas pobytu na takiej witrynie to w ich przypadku około 2-3 minuty, w porównaniu z 10-15 minutami użytkowników stron desktopowych.


  • mobilne strony wwwOryginalny projekt
  • mobilne strony wwwNowoczesne wykonanie
  • mobilne strony wwwAtrakcyjna cena
  • mobilne strony wwwŁadna strona www