Strona internetowa dla fotografa | Tworzenie stron dla fotografów | EMM8

Strona www dla fotografa

Click to rate this post!

Strona www dla fotografa
Projekt i wykonanie strony internetowej dla fotografa. Poszczególne zakładki strony internetowej oraz portfolio fotografa całkowicie edytowalne. Możliwość dodawania kolejnych zdjęć w poszczególnych kategoriach. Z dodatkowych funkcjonalności na stronie zainstalowany lightbox i formularz kontaktowy.

Efekt końcowy:
www.izabelarajcapisz.com

Jak powinna wyglądać strona internetowa dla fotografa?

Żaden profesjonalny fotograf nie może się obejść bez strony internetowej. To znakomity sposób na zaprezentowanie swoich prac szerszemu gronu i pozyskanie nowych klientów. Czym powinna cechować się idealna witryna studia fotograficznego?

Kluczowym elementem takiej strony fotografa powinno być portfolio. Warto, by znalazły się w nim wyłącznie najlepsze, przykuwające wzrok fotografie. Takie portfolio nie tylko jest przejrzyste, lecz nie generuje również problemów z długim wczytywaniem się witryny, co na potencjalnych klientów może działać zniechęcająco. Ważną rolę odgrywać będzie tutaj konieczność dodawania zdjęć. Największą uwagę zwraca się na elementy znajdujące się na początku. Prezentacja zdjęć na stronie internetowej fotografa nigdy nie powinna być przypadkowa. Uporządkowane mogą być one chronologicznie lub pod kątem istotności czy jakości.

Kolejna ważna podstrona to „O mnie.” By wyróżniała się ona z tłumu, warto zadbać o to, by posiadała swój własny styl. W tym celu, zastosować należy konkretną narrację. Nic nie stoi na przeszkodzie, by była ona nieco bardziej swobodna — pozwoli to na lepsze nawiązanie bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi klientami. Jakie informacje warto tu zawrzeć? Mogą być to zarówno najważniejsze wydarzenia z życia, jak i motywacje, inspiracje czy garść informacji na temat przebiegu kariery zawodowej.

Na stronie internetowej fotografa znaleźć powinna się także sekcja „Strefa klienta”, do której dostęp mają wyłącznie te osoby, którym nadany został login i hasło. Po ich po daniu, wyświetlają się wykonane dla nich zdjęcia. Zaprezentowane mogą być one w formie galerii lub siatki. Wielu fotografów decyduje się na umieszczenie tam wyłącznie miniatur oraz linku do zewnętrznego serwisu. Wówczas klienci będą mogli jednym kliknięciem pobrać całą paczkę fotografii, bez konieczności zapisywania każdej z nich z osobna. Na etapie projektowania graficznego i tworzenia strony warto także sprawdzić, czy serwer posiadają wystarczające parametry, by umożliwić szybkie i wygodne pobieranie setek fotografii przez różnych użytkowników.

Zapytaj o cenę strony internetowej dla fotografa

    Imię i Nazwisko

    Adres Email

    Zapytanie

    Click to rate this post!