Kompleksowe tworzenie stron internetowych | Budowa stron Warszawa

Tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych warszawa

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie firmę, która nie posiada swojej własnej strony internetowej. Aby prezentowała się ona w pełni profesjonalnie, jej wykonanie należy zlecić agencji specjalizującej się w świadczeniu tego typu usług.

Rodzaje stron internetowych

Strony internetowe przybierać mogą rozmaitą formę. Do wyboru mamy między innymi proste strony firmowe w formie wizytówek, które składają się z kilku zakładek takich, jak O firmie, Cennik, Galeria oraz Kontakt wraz z panelem CMS. To znakomite rozwiązanie dla wszystkich małych firm, które chcą zaprezentować swoją działalność w sieci.

Drugie z dostępnych rozwiązań to złożona strona firmowa, która oprócz prostych stron statycznych posiada również wiele, różnych funkcjonalności. Do jej cech charakterystycznych zaliczyć można rozwijane menu, dział aktualności, slider, newsletter, interaktywną mapę dojazdu oraz kilka wersji językowych.

Duże przedsiębiorstwa czy jednostki oświatowe lub samorządowe najczęściej decydują się na stworzenie wielozakładkowej strony internetowej z panelem CMS np. WordPress. Przeważnie posiada ona wiele złożonych funkcjonalności jak naprzykład rozbudowane menu, wyszukiwarkę, katalog produktów lub usług, dokumenty do pobrania czy sklep internetowy.

Odrębnym typem strony internetowej jest landing page. Mianem tym określa się witrynę sprzedażową, która nierzadko przygotowywana jest pod konkretną kampanię reklamową. Najczęściej składa się ona z jednej przewijanej strony zawierającej kompleksowe informacje na temat danego produktu lub usługi. Dodatkowo, landing page zawierać powinien formularz kontaktowy i element nawołujący do działania tzw. „Call to Action”, np. „Kup teraz!”, „Skontaktuj się”.

Etapy tworzenia stron www

Jak krok po kroku przebiega tworzenie strony internetowej? Na pierwszym etapie ustalana jest koncepcja graficzna projektu. Wtedy też ma miejsce rozplanowywanie struktury logicznej oraz układu poszczególnych elementów i modułów. Dodatkowo, projektowana jest makieta funkcjonalna UX i wykonywane są widoki graficzne poszczególnych podstron.

Kolejny etap stanowi przygotowanie frontend’u HTML/CSS na bazie uprzednio stworzonych grafik. Wtedy też programowany i wdrażany jest system zarządzania treścią CMS oraz poszczególne moduły i funkcjonalności. Przeprowadzana jest również walidacja oraz optymalizacja kodu źródłowego, a także testy zewnętrzne.

Na ostatnim etapie wprowadzane są przykładowe zdjęcia i treści, jakie znajdować będą się na stronie internetowej. Witryna jest wówczas podwieszana pod docelową domenę i wyposażana w stosowne zabezpieczenia.

Cena utworzenia stron www?

    Imię i Nazwisko

    Adres Email

    Zapytanie

    Możliwość komentowania została wyłączona.