Jak wybrać dobry hosting | Czym kierować się przy wyborze serwera?

Jak wybrać dobry serwer, hosting

Click to rate this post!

Jak wybrać dobry serwer
Serwer to w miejsce, w którym znajdują się dane strony internetowej i z którego przeglądarka pobiera informacje, które wyświetlane są na komputerze, smartfonie czy tablecie. Co warto wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

Wyróżnia się 3 główne rodzaje serwerów. Pierwszy z nich to współdzielony, nazywany także hostingiem. To najpopularniejszy, najłatwiejszy w obsłudze oraz najtańszy typ serwera. W ramach konta hostingowego użytkownik otrzymuje tutaj do dyspozycji wydzieloną przestrzeń dyskową. Serwer VPS to z kolei wirtualna maszyna stworzona na serwerze — matce. W przeciwieństwie do serwera hostingowego, nie mamy tutaj do czynienia z współdzieleniem zasobów procesora oraz pamięci RAM z innymi użytkownikami. Zamiast tego, otrzymujemy do dyspozycji stałe parametry. Serwer dedykowany to z kolei fizyczna maszyna o ogromnej mocy obliczeniowej.

Stabilny serwer to podstawa każdej strony internetowej. To właśnie on jest odpowiedzialny za jej dostępność dla użytkowników. Jest to jeden z parametrów uwzględnianych podczas określania przez Google pozycji danej domeny.

Co wziąć pod uwagę wybierając serwer? Najważniejsza kwestia to poziom obsługi technicznej. Warto zdawać sobie sprawę, że nie ma serwera w pełni niezawodnego, który byłby dostępny przez 100% czasu. Zawsze pojawić może się przejściowy problem. Z jego funkcjonowaniem. Decydując się na usługi świadczone przez profesjonalną firmę można mieć pewność, że błyskawicznie usunie ona usterkę, przywracając funkcjonalność strony.

Jak dopasować serwer do swoich indywidualnych potrzeb? Zadanie toi najlepiej powierzyć firmie odpowiadającej za tworzenie naszej strony internetowej. Wówczas witryna jest umieszczana na należącym do niej serwerze lub jej pracownicy polecą nam zaufanego dostawcę usług serwerowych. Czołowe agencje interaktywne dysponują wysoce wydajnymi serwerami VPS lub dedykowanymi i wiedzą, jakich zasobów będzie potrzebowała dana strona internetowa. Dzięki temu zyskać można pewność, że witryna zostanie umieszczona w w miejscu posiadającym optymalne dla jej potrzeb parametry. Nie sposób nie wspomnieć tutaj także o bezpieczeństwie danych na serwerze hostingowym. W odpowiedni sposób zabezpieczone powinny zostać zarówno pliki strony, jak i dane użytkowników. Na bezpieczeństwo tego typu danych szczególną uwagę zwrócić muszą w szczególności osoby odpowiadające za administrowanie projektami z branży e — commerce. Najważniejszym warunkiem, który serwer musi spełniać pod względem bezpieczeństwa jest automatyczne, systematyczne wykonywanie pełnego backupu. Pliki kopi zapasowej należy przechowywać w bezpiecznym miejscu w chmurze.

Podsumowując, przy poszukiwaniach serwera, pod uwagę wziąć należy między innymi indywidualne potrzeby danej witryny. Inne wymagania będzie mieć prosta wizytówka, inne — duży sklep internetowy. Kolejne ważne kwestie to wiarygodność dostawcy usług, poziom obsługi technicznej oraz stabilność serwera.

Click to rate this post!