Zalety CMS WordPress | Dlaczego warto mieć stronę, sklep na WordPress

Zalety CMS WordPress

Click to rate this post!

WordPress zalety
WordPress to jeden z najpopularniejszych na świecie systemów zarządzania treścią typu Open Source. Znajduje on zastosowanie zarówno w przypadku stron firmowych, jak i sklepów internetowych czy blogów. Jakie są jego główne zalety?

WordPress oficjalnie zadebiutował w 2003 roku. Jego twórcami są Mike Little i Matt Mullenweg. Za utrzymywanie domeny oraz usług powiązanych z WordPress.org odpowiada WordPress Foundation, która to w 2010 roku uzyskała prawa do posługiwania się logo tego CMS.

Główną zaletą WordPress jest intuicyjność oraz łatwość obsługi. Aby móc z niego korzystać, nie trzeba posiadać wiedzy na temat programowania. Używając dostępnych w sieci wtyczek oraz szablonów, z łatwością dostosować można witrynę do indywidualnych preferencji, wymagań odbiorców oraz panujących aktualnie trendów. Osoby dysponujące ograniczonym budżetem, sięgnąć mogą po bezpłatne pluginy.

WordPress jest darmowym, otwartym oprogramowaniem, które można pobierać, używać oraz modyfikować zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Użytkownik ma tutaj pełną kontrolę nad informacjami zapisanymi w bazie danych. Nie jest on związany z żadną firmą hostingową, a co za tym idzie — może przenosić witrynę w dowolne miejsca. Panel administracyjny WordPressa regulowanie przypomina o bezpłatnych aktualizacjach systemu oraz poszczególnych wtyczek.

Publikując stronę na WordPress, zyskać można szereg możliwości edycji znajdujących się na nie tekstów. Mowa tutaj między innymi o dodawaniu zdjęć, wzbogacaniu artykułów o metatagi czy zapobieganie błędom indeksowania. W pełni swobodnie ustawiać można tutaj hierarchię nagłówków, formatować gotowy tekst czy zamieszczać odnośniki do pozostałych podstron.

Ogromna popularność WodPressa przekłada się na liczną społeczność użytkowników zgromadzoną wokół tego systemu. Stanowi to gwarancję dostępu do szeregu porad, które mogą okazać się niezwykle pomocne podczas prowadzenia strony internetowej. Miłośnicy WordPressa regularnie spotykają się na WordPress MeetUp’ach oraz WordCamp’ach, w trakcie których dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o możliwości zarządzania wyglądem oraz funkcjami strony bazującej na WordPress za pośrednictwem urządzeń mobilnych — smartfonów czy tabletów.

Kolejna zaleta tego CMS — a to fakt, iż tworzony jest on zgodnie ze standardami Google. Stawiając na tę platformę można mieć pewność, że posiadana witryna spełniać będzie wszystkie standardy niezbędne do pozycjonowania WordPress i w odpowiedni sposób indeksować nowe wpisy.

WordPress jest systemem skalowalnym, czyli takim, który będzie można rozwijać w przyszłości, zwiększając skalę jego działania oraz zdolność systemów informatycznych czy oprogramowania do sprawnego funkcjonowania przy nieustannie rosnącej ilości użytkowników. Rozbudowę przeprowadzać można tutaj poprzez dołączanie kolejnych zasobów i funkcji, a także przez zwiększanie procesorów serwera.

Click to rate this post!