Domain hacks, czyli haki domenowe co to jest? Jak szukać Domain hacks?

Domain hacks czyli haki domenowe

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Domain hacks czyli haki domenowe
Bezskutecznie szukacie dla swojej firmy czy działalności nazwy domeny? Z pomocą przychodzą tak zwane haki domenowe, czyli sposób na niestandardowe znalezienie idealnego adresu internetowego. Czym dokładnie są domain hacks?

Adres z hakiem domenowym — co go charakteryzuje? Dana nazwa oraz końcówka tworzą tu razem jedną całość. Przykładem może być podaj.to czy youtu.be. Do tworzenia tego typu domen wykorzystywane są rozszerzenia narodowe. Jako że jest ich kilkaset, z łatwością znaleźć można końcówkę będącą zakończeniem nazwy danej firmy. Znacząca część wykorzystywanych w omawianym mechanizmie rozszerzeń jest dwuliterowa, lecz niekiedy udaje się zbudować odpowiednią nazwę na domenie drugiego poziomu, czyli czteroliterowej, z kropką po środku.

Kiedy warto sięgnąć po rozwiązanie, jakim jest domain hacks? Dobrze sprawdzi się ono między innymi podczas opracowywania landing page zaplanowanej akcji promocyjnej. W tej sytuacji nieszablonowe rozwiązania są jak najbardziej mile widziane. Dotyczy to w szczególności kampanii kierowanych do młodych odbiorców.

Nieszablonowe nazwy wykorzystujące domain hacks to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych firm oraz marek osobistych. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że ich odbiorcy docenią ciekawą grę językową, a niestandardowe rozszerzenie nie będzie dla nich żadnym zaskoczeniem.

Z haków domenowych skorzystać można również wtedy, gdy domena z nazwą firmy i standardowym rozszerzeniem jest już zajęta. Zamiast szukać alternatywnych adresów, warto postawić na ciekawe wyeksponowanie marki.

Z domain hacks bardzo często korzystają również te osoby, których wymarzona domena jest niedostępna w interesującym ich rozszerzeniu. To znakomita alternatywa dla negocjacji z abonentem domeny lub prób jej przejęcia w momencie, w którym nie zostanie ona przedłużona.

Jak szukać haków domenowych? W sieci dostępne są różnego rodzaju wyszukiwarki domain hacks. Do najpopularniejszych z nich zaliczają się https://www.domainhack.me oraz http://domainhacks.info.