Domain hacks, czyli haki domenowe co to jest? Jak szukać Domain hacks?

Domain hacks czyli haki domenowe

Click to rate this post!

Domain hacks czyli haki domenowe
Bezskutecznie szukacie dla swojej firmy czy działalności nazwy domeny? Z pomocą przychodzą tak zwane haki domenowe, czyli sposób na niestandardowe znalezienie idealnego adresu internetowego. Czym dokładnie są domain hacks?

Adres z hakiem domenowym — co go charakteryzuje? Dana nazwa oraz końcówka tworzą tu razem jedną całość. Przykładem może być podaj.to czy youtu.be. Do tworzenia tego typu domen wykorzystywane są rozszerzenia narodowe. Jako że jest ich kilkaset, z łatwością znaleźć można końcówkę będącą zakończeniem nazwy danej firmy. Znacząca część wykorzystywanych w omawianym mechanizmie rozszerzeń jest dwuliterowa, lecz niekiedy udaje się zbudować odpowiednią nazwę na domenie drugiego poziomu, czyli czteroliterowej, z kropką po środku.

Kiedy warto sięgnąć po rozwiązanie, jakim jest domain hacks? Dobrze sprawdzi się ono między innymi podczas opracowywania landing page zaplanowanej akcji promocyjnej. W tej sytuacji nieszablonowe rozwiązania są jak najbardziej mile widziane. Dotyczy to w szczególności kampanii kierowanych do młodych odbiorców.

Nieszablonowe nazwy wykorzystujące domain hacks to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych firm oraz marek osobistych. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że ich odbiorcy docenią ciekawą grę językową, a niestandardowe rozszerzenie nie będzie dla nich żadnym zaskoczeniem.

Z haków domenowych skorzystać można również wtedy, gdy domena z nazwą firmy i standardowym rozszerzeniem jest już zajęta. Zamiast szukać alternatywnych adresów, warto postawić na ciekawe wyeksponowanie marki.

Z domain hacks bardzo często korzystają również te osoby, których wymarzona domena jest niedostępna w interesującym ich rozszerzeniu. To znakomita alternatywa dla negocjacji z abonentem domeny lub prób jej przejęcia w momencie, w którym nie zostanie ona przedłużona.

Jak szukać haków domenowych? W sieci dostępne są różnego rodzaju wyszukiwarki domain hacks. Do najpopularniejszych z nich zaliczają się https://www.domainhack.me oraz http://domainhacks.info.

Click to rate this post!