Strona internetowa dla przedszkola. Co ma zawierać, ile kosztuje.

Strona internetowa dla przedszkola – co powinna zawierać, jak wyglądać, ile kosztuje.

Click to rate this post!

Strona internetowa dla przedszkola – co powinna zawierać, jak wyglądać, ile kosztuje

Każda placówka oświatowa, w tym również przedszkole, powinno posiadać swoją własną stronę internetową. Jakie elementy muszą się na niej znaleźć? Jak powinna wyglądać? Ile kosztuje taka strona? Czy jest możliwość wykonania jej za darmo? Komu zlecić projekt strony internetowej?

Co powinna zawierać strona www przedszkola? Witryna placówki jaką jest przedszkole lub żłobek stanowi niezwykle cenne źródło informacji zarówno dla przyszłych, jak i obecnych klientów.

Jej odbiorcami są, wbrew pozorom, nie tylko rodzice dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoprzedszkolnym. Równie często zaglądają na nią dziadkowie oraz same dzieci.

Jeśli chodzi o pierwszą grupę – rodziców, uwzględniając ich potrzeby, na stronie internetowej przedszkola znaleźć powinny się informacje na temat rekrutacji, oferty placówki (koszty, wyposażenie, zajęcia dodatkowe, wyżywienie), opinie klientów oraz galeria zdjęć (zarówno z wnętrz placówki, jak i jego okolicy oraz organizowanych imprez okolicznościowych).

Dziadkowie zainteresowani będą podobnymi zagadnieniami, z naciskiem na podstawowe informacje na temat placówki oraz zdjęcia.

Jeśli chodzi natomiast o najmłodszych użytkowników stron www przedszkoli, czyli dzieci do nich uczęszczające lub planujące rozpocząć tam edukację, to najczęściej zaglądają one do galerii i wraz z rodzicami oglądają wspólne fotografie z rówieśnikami lub galerie z wycieczek czy innych wydarzeń.

Warto również, by tego typu witryna posiadała możliwość zapisania się na listę mailingową. Dzięki niej, opiekunowie będą mogli być na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi informacjami odnośnie płatności, zmian czy wyjazdów.

Nie bez znaczenia jest także odnośnik do prowadzonych przez placówkę profili w mediach społecznościowych, jak Facebook czy Instagram.

Wiele przedszkoli decyduje się również na prowadzenie bloga na swojej stronie internetowej, który jest bardzo dobrym sposobem na informację o bieżących wydarzeniach w przedszkolu czy udzielanie odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez rodziców.

Jeśli chodzi o koszty założenia strony internetowej, jako że najczęściej ma ona prostą formę z kilkoma podstronami, wynieść powinny one od około 2000 zł wzwyż. Istnieje także możliwość założenia prostej bezpłatnej strony, przy pomocy dostępnych w sieci konfiguratorów. Nie wymaga to posiadania wiedzy informatycznej natomiast strona może ostatecznie nie wyglądać jak byśmy sobie tego życzyli lub nie będzie zawierać funkcjonalności , na którym by nam zależało dlatego lepiej zlecić budowę strony internetowej profesjonalistom.

Jeżeli przedszkole jest prywatne warto wtedy pomyśleć o pozycjonowaniu strony internetowej. Pozwoli to na wysoką pozycję strony www na wybrane frazy, które mogą być wyszukiwane przez rodziców.

Click to rate this post!